ОФК „Карнобат“ сгреши и във второто домакинство

Поражение с 1:4 инкасираха футболистите на „Карнобат“ в домакинската си среща от 4-ти кръг на Югоизточна Трета лига с „Берое II” /Стара Загора/.
Загубата е четвърта в шампионата, а въпреки неприятна серия, възпитаниците на Георги Калоянов и този път положиха сили да покажат, че игрово имат потенциал, като се опитват да се противопоставят на съперниците на пълни обороти и да търсят възможности за реализиране на попадения.
Остава обаче да бъде сложена точка на „черната“ серия и да стартират победите, каквито феновете жадуват.

Обновената селекция на карнобатлии първа допусна два идентични гола.
В 32-ра минута Атила Ахмед центрира от корнер, а Данаил Иванов с глава откри за 0:1.

След още две минути пак центриране от ъглов удар на Атила Ахмед стигна до Калоян Петров, който плонжира и изпрати топката във вратата на домакините за 0:2.

Малко след това Георги Калоянов с красив удар опита да намали резултата, но топката срещна страничната греда.

През първата част два силни удара на Живко Илиев също едва не навестиха вратата на гостите, но стражът на „Берое II” Георгиев бе на мястото си.

В 57-ма минута Калоянов технично с пета изведе сам срещу вратаря Стефан Стаматов, но ударът му мина край гредата.
Сходна ситуация зрителите видяха и в 68-а минута, която обаче бе завършена успешно. Тогава Георги Калоянов изведе младата местна надежда на карнобатлии Ненко Петров сам срещу Радостин Георгиев, който намали за 1:2.

Опитът на „Карнобат“ да стигне до нов гол не бе успешен в минутите до края, когато гостите успяха да отбележат още две
попадения.

В 71-ва минута Денислав Вълчев бе най-съобразителен в наказателното поле на на „Карнобат“ и реализира за 1:3.
Крайното 1:4 оформи Ангел Костов, който изпрати в мрежата на домакините след избита от вратаря Горанов топка в 80-та минута.

Удари на Георги Калоянов и Живко Илиев от фаул попаднаха в статистиката за изстрели по посока на вратата на гостите от Стара Загора в последните десетина минути на мача, но те не промениха финалното изражение на резултата.

„Карнобат“: Николай Горанов, Валентин Иванов, Мартин Стоилов, Георги Калоянов, Трендафил Момчилов, Ненко Петров, Стефан Стаматов /81 – Ивайло Стойчев/, Слави Диков, Живко Илиев, Антон Атанасов /73 – Димитър Примов/, Стилиян Станчев

В следващата си шампионатна среща „Карнобат“ ще има визита на „Борислав“ /Първомай/. Двубоят е на 4-ти септември от 17:00 ч.

Коментарите са на публикуващите ги. Екипът на VHmedia.bg не носи отговорност за тяхното съдържание.