Неприятна загуба за „Карнобат“ у дома от „Левски“ /Карлово/

Поражение с 2:6 инкасира „Карнобат“ от „Левски“ /Карлово/, в шампионатна среща от 13-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Първото попадение в мача падна само 120 секунди след началото на срещата. Тогава Антон Огнянов центрира от корнер, топката попадна в Иван Иванов, който с топовен удар я изпрати към вратата на карнобатлии, тя рикошира в гредата и връхлетя в мрежата за 0:1.

Живко Илиев и Георги Калоянов стреляха от фаул, Стилиян Станчев с глава също насочи топката към вратата на гостите, но до изравняване на резултата не се стигна.

Напротив, падна втори гол във вратата на „Карнобат“ в 34-та минута, когато Антон Огнянов подаде отдясно към Халибрям Кърмаджъ, който не сгреши за 0:2.

3 минути по-късно Иван Иванов от гостите нацели напречната греда, а след него Валентин Иванов намали на 1:2 след подаване на Ивайло Стойчев.

В 41-ва минута Петър Главчев пусна пас към Антон Огнянов, който преодоля защитник на домакините и технично изпрати топката в мрежата за 1:3.

Малко след почивката футболистите на „Карнобат“ пробваха и успяха да щурмуват вратата на гостите с бърз гол за 2:3. В 48-та минута Ненко Петров не сгреши при подаване отдясно на Антон Атанасов.

Вместо да стигнат до изравнителен гол, карнобатлии допуснаха развитието на резултата да стигне до 2:4.

В 51-ва минута точен бе Антон Огнянов, който оползотвори по блестящ начин рейд отляво и подаване на Петър Главчев.

10 минути преди края на срещата Петър Главчев бе изведен на стрелкова позиция от Иван Иванов, като не пропусна да покачи резултата на 2:5.

Крайното 2:6 оформи Иван Иванов, който стреля отдалеч при кратко разиграване на топката след изпълнен корнер.

„С трима класни играчи и едно спокойствие и класа, които демонстрираха от „Левски“ /Карлово/, ни надделяха. Заслужено ни победиха, въпреки желанието за игра и желанието да обърнем мача.

Адмирации за младите момчета, които играха на предела на възможностите си. Продължаваме борбата за оставане. Ще останем !“, заяви след срещата с „Левски“ /Карлово/ президентът на карнобатлии Теодор Иванов.

„Умора при всички положения имаше. Проблемът бе, че мача така тръгна, че първият гол бе рядко красив още в 1-та минута. Опитахме се да създадем някоя ситуация пред противника, но последва контраатака и 0:2. След това се върнахме в мача, но лошото е, че след всеки наш гол веднага ни вкарваха и те. Така падаше и гарда. Второто полувреме пак така – вкарахме при 1:3 гол, веднага след това при следващата атака стана 2:4. Левски“ /Карлово/ имат доста класни футболисти напред, създадоха доста хубави атаки и си отбелязаха головете.“, сподели срещата наставникът на „Карнобат“ Георги Калоянов.

„КАРНОБАТ“: Кристиян Сяров, Трендафил Момчилов, Стилиян Станчев, Любослав Найденов /46 – Хайри Саралиев/, Валентин Иванов, Живко Илиев, Димитър Лолов, Георги Калоянов /66 – Димитър Примов/, Ненко Петров, Ивайло Стойчев /77 – Слави Диков/, Антон Атанасов

Коментарите са на публикуващите ги. Екипът на VHmedia.bg не носи отговорност за тяхното съдържание.