„Черно море“ /Бс/ писа „6“ на „Сокол“ /Порой/

Историческа първа победа в официален мач записа „Черно море“ /Бургас/, който в среща от 3-ти кръг на „Б“ Областна група Център се наложи с убедителното 6:0 над „Сокол“ /Порой/.

Сред зрителите се открояваше депутатът Ангел Исаев, който не пропусна да поздрави победителите след мача.

Възпитаниците на Петьо Петров стигнаха до успеха след само едно попадение през първата част и още 5 през вторите 45 минути.

Резултатът бе открит от Рашко Джамбазов в 5-та минута. Нападателят бе изведен на стрелкова позиция от Стоян Стоев, след което технично изпрати топката под напречната греда за 1:0.

Прилично стоящите на терена „соколи“ опитаха с удари на Хюсеин Юсеин и Орхан Мустафа да изравнят резултата, но без успех.

През първото полувреме гостите от Порой претендираха за дузпа, но не получиха такава.

След почивката играещият треньор на домакините Петьо Петров се разписа от дузпа в 55-та минута за 2:0.

На 3:0 покачи Рашко Джамбазов в 64-та минута, когато получи пас пред голлинията от резервата Ангел Комитов.

В 70-та минута с фамозен изстрел от около 25 метра Иван Иванов изпрати топката под напречната греда за 4:0.

Друг от резервните състезатели на „Черно море“, ветеранът Марин Йорданов отбеляза от дузпа за 5:0.

Крайното 6:0 оформи също резерва в редиците на бургазлии – Милчо Карталов, който получи асистенция от Атанас Атанасов, мина безпроблемно между двама бранители на „Сокол“, след което със силен удар вкара последното попадение в мача.

След две изиграни срещи „Черно море“ е с 4 точки от една победа и едно равенство, а „соколите“ до момента са 3 поражения.

Следващата неделя, 13-ти октомври, „Черно море“ ще гостува от 16:00 ч. на „Светкавица“ /Гюльовца/, а по програма „Сокол“ /Порой/ почива.

Коментарите са на публикуващите ги. Екипът на VHmedia.bg не носи отговорност за тяхното съдържание.