„Звезденбург“ прегърна първа победа след 4:1 над „Черноморски спортист“

Първа шампионатна победа за сезон 2020/21 записа „Звезденбург“ /Бс/, след като в мач от 6-ти кръг на „А“ Областна група се наложи с 4:1 срещу „Черноморски спортист“ /Обзор/.

Първо гостите излязоха напред в резултата след попадение на Искрен Пенчев от дузпа, който реализира след нарушение срещу Никита Кара в пеналата на бургазлии в 3-та минута.

В 9-та минута „Звезденбург“ изравни след кинжален изстрел на Станислав Иванов.

Един от най-дейните състезателите на терена Иван Тодоров изведе „Звезденбург“ напред в резултата за 2:1 в 29-та минута, а попадението донякъде смути гостите, които първо видяха вдигнат флаг за засада, който след това бе свален и попадението зачетено.

След почивката резервата в редиците на домакините Муса Вейсел отбеляза нова два гола за крайното 4:1.

За "Звезденбург" в игра се завърна Момчил Желев, който пропусна първите шампионатни срещи на бургазлии. Гостите от Обзор пък бяха с кадрови проблеми, които ги накараха като резерви да запишат основни юноши на отбора.

В края на настоящата седмица "Звезденбург" ще проведе първо и историческо градско дерби с "Бургас спорт". За "Черноморски спортист" пък предстои домакинство на "Бяла река" /Зайчар/. И двата мача са в неделя, 11 октомври, от 16:00 ч.