“Ветрен“ изненада „Банево“ в междуквартална битка

Банево“ загуби с 1:2 от „Ветрен“ в едно от най-младите регионални дербита, в случая междуквартално. Момчетата на старшията Калоян Стоянов първи инкасираха гол в 21-ва минута, когато Александър Боев центрира към Пламен Стоянов, който овладя топката, напредна и стреля за 0:1.

В 51-ва минута символичните домакини от „Банево“ изравниха чрез гол на Марио Земберов, който реализира от дузпа.

Тодор Атанасов се превърна в герой за четата на Марин Попов в 62-ра минута, когато изпрати топката в мрежата на Георги Найденов при центриране на Йордан Йорданов.

Двубоят бе повечен от интересен, като на моменти видимо се покачваше адреналинът на състезателите при някое по-здраво единоборство.

Въпреки всичко, след мача двата отбора се поздравиха джентълменски и си пожелаха успех в следващите предизвикателства. В следващия, 4-ти, кръг "Банево" ще гостува на "Ахелой", а "Ветрен" ще приеме "Черноморец" /Несебър/. И двата мача са в неделя, 11 октомври, от 16:00 ч.