„Банево“ допусна обрат срещу „Свети Влас“, гостите с дебютна победа

„Банево“ отстъпи с 2:4 срещу „Свети Влас“, в мач от 4-ти кръг на „Б“ Областна група Изток. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но също толкова пъти допускаха изравняване, а по-късно и решителни за победата на гостите голове.

В 15-та минута Никола Николов откри за 1:0 след подаване отляво на Марио Земберов. За Николов не бе трудност да изпрати топката на метър пред голлинията на „Свети Влас“.

Оформило се меле след изпълнен корнер в 38-ма минута стана повод за изравнително попадение. Мирослав Добрев вкара след технично прехвърляне на топката над почти всички играчи над пеналта, а кълбото, сходно на „падащ лист“ се „приземи“ под напречната греда на вратата пазена от Радев.

И ако до почиквата резултатът не се промени, то зрителите на стадиона във Ветрен видяха още 4 гола след паузата.

В 53-та минута отново Никола Николов зарадва привържениците на „Банево“, когато бе изведен в коридор на стрелкова позиция от резервата Таньо Танев – 2:1.

Само 10 минути по-късно Ивайло Малчев завърши по успешен начин двуходова комбинация с Пламен Раев за 2:2.

В 70-та минута бранителят на гостите Лъчезар Бебев центрира към наказателното поле на „Банево“, където Мирослав Добрев нахлу на скорост, гардира топката, след което записа втори гол на своя сметка в мача за 2:3.

Крайното 2:4 оформи универсалният Давид Налбантов, който с феноменален гол по въздух от половината на „Свети Влас“ изпрати топката в мрежата на „Банево“.

Успехът е първи за гостуващата в мача селекция на Станимир Стоянов в новото първенство. Неговите възпитаници преди тази среща имаха в своя актив и две равенства.

Домакините от „Банево“ записаха втора загуба в шампионата. До момента те имат още по една победа и едно равенство.

В следващата си среща „Банево“ ще гостува на „Устрем“ /Тънково/ в Равда на 19-ти октомври, събота, от 16:00 ч., а ден по-късно, също в Равда, „Свети Влас“ ще играе с „Долно Езерово“, отново от 16:00 ч.

Коментарите са на публикуващите ги. Екипът на VHmedia.bg не носи отговорност за тяхното съдържание.