Новото бургаско дерби е факт ! „Бургас спорт“ и „Звезденбург“ не се победиха в мач за историята

Представителните формации на две от именитите школи за таланти в България - „Бургас спорт“ и „Звезденбург“ не се победиха, в мач за историята.

Двубоят завърши 2:2, като мъжете на „Бургас спорт“ и „Звезденбург“ се срещнаха за първи път, като дадоха началото на ново бургаско дерби, което вече си има своите последователи.

За задължително отбелязване обаче е, че двата тима не се изправиха на терена като врагове, а всеки със своята идентичност, цели, идеи и приоритети за преследване в стремежа към развитие и прогрес.

Именно за това след мача всички участници се поздравиха приятелски, като си пожелаха успехи, нещо, което подчертава феърплея между „Бургас спорт“ и „Звезденбург“.

Домакините от „Бургас спорт“ поведоха с два гола аванс до почивката, дело на Кристиян Маджуров.

През втората част „Звезденбург“ изравни резултата след попадения на Иван Тодоров и Муса Вейсел.

Пълен запис на мача можете да проследите в YouTube канала на #BURGASFOOTBALL.

“Много добър мач между два добри отбора, според това, което видях. Игра се футбол изцяло. За мен „Х“ е реален резултат, въпреки, че ние пропуснахме положения, както и те. Водихме с 2:0 на полувремето, но ни изравниха в рамките на 3 минути през втората част. Доиграхме последните 20 минути на мача с човек с по-малко, заради червен картон на Мариян Димитров. Отмениха ни и трети гол, неправомерно, според мен, но съдията така го е видял.“, сподели наставникът на „Бургас спорт“ Антон Спасов.

От „Звезденбург“ потвърдиха думите на колегите си, че е станал много добър мач, като споделиха, че са ударили греда, а пропуските през втората част са им попречили да вземат трите точки.

„Реално си разделихме по едно полувреме. Апелираме всеки да гледа мача, има какво да се види.“, споделиха от треньорския щаб на „Звезденбург“.

Двубоят бе от 7-ми кръг на „А“ Областна група.

След тази среща „Бургас спорт“ заема 5-то място в класирането с актив от 13 точки, а „Звезденбург“ е 12-ти с 4 т.

Следващото предизвикателство за „Бургас спорт“ е свързано с гостуване на „Бяла река“ /Зайчар/. Двубоят е на 18-ти октомври, неделя, от 16:00 ч. на стадиона в Руен.

Ден по-рано, в събота, отново от 16:00 ч., „Звезденбург“ ще посрещне „Вихър“ /Айтос/ на стадиона в Минерални бани.