Може би най-старото дерби в регионалните групи се завърна ! „Ахелой“ - „Равда“ 5:1

Може би най-старото дерби в регионалните групи се завърна на футболната карта.

След няколкогодишно прекъсване, в което тимът на „Ахелой“ не участваше в първенствата, мачовете с „вечният“ опонент „Равда“ отново са факт – за радост на ценителите на най-популярната игра в двете едноименнни населени места – Ахелой и Равда.

Неделният ден предложи солидна порция футболни емоции на стадиона в Равда, където „Ахелой“ домакинства на „Равда“. И победи с 5:1 !

Двубоят предложи голяма порция адреналин за около 200 души публика.

Посещаемостта на мача е повече от похвална, още повече, че в последните няколко години се наблюдава сериозен отлив на зрителски интерес в региона.

До 10-та минута паднаха цели 3 гола.

Първи в резултата поведоха гостите от „Равда“. Точен бе Симеон Цолов.

Опитният Стойчо Стойчев проби отдясно и шутира, Красимир Бакалов положи усилия да спаси удара, но топката стана притежание на Цолов, а той не се поколеба да се разпише за 0:1.

Истинското футболно торнадо от Созопол Михаил Ралев, който без проблеми може и сега да играе с успех в професионалния футбол, съумя в 6-та минута да изравни.

Бързакът „открадна“ топката от отбраната на равденци, след което със спринт напредна към вратата на Дамянов и сам срещу него не сгреши за 1:1.

Димитър Момчилов изведе ахелой за 2:1 в резултата в 10-та минута, когато при двойна комбинация с Владимир Милков излезе сам срещу вратаря на „Равда“ и промени статуквото.

В 38-та минута отново Михаил Ралев попадна в прегръдките на своите съотборници от „Ахелой“, когато се разписа за 3:1. Асистенцията бе дело на Георги Динев, който пусна близо 40 метров пас по въздух. За Ралев не остана нищо друго, освен да преодолее защитата и вратаря на „Равда“.

В 44-та минута, при многоходовка акция на ахелойци топката отново попадна в Михаил Ралев, който подаде към непокрития Владимир Милков, който непокрит изпрати топката в опразнената врата на „Равда“ за 4:1.

Крайното 5:1 оформи резервата в редиците на „Ахелой“ Иван Найденов в 84-та минута, който се възползва от светкавичен пробив по фланга и подаване на Михаил Ралев.

Найденов бе сам срещу Божидар Христов, а ударът му с левачката изпрати топката да „оближе“ страничната греда, след което да опъне мрежата за пореден път.

Така, макар с разгромен резултат за „Равда“, едно от топ дербитата в региона се завърна ударно.

Победата бе първа шампионатна за „Ахелой“, които също като „Равда“ да момента можеха да се похвалят предимно с равенства и някоя друга загуба.

Похвали за старанието си заслужават младите надежди на „Равда“, които край по-опитните си съотборници могат да оформят една добра сплав с бъдеще.

„Ахелой“ също разчита на младост и опит, а най-вероятно този успех ще даде криле на отбора за едни по-добри резултати и още по-добри мачове.

Двубоят бе проследен от представители на най-различни клубове в региона, начело с един от шефовете на "Нефтохимик" Недялко Москов. Впечатление правеше изцялото преоблечената с жълто и черно формация на „Устрем“ /Тънково/, която зае едни от централните места на стадиона в Равда.

Мениджърът на „Долно Езерово“ Райно Иванов, наставникът на „Свети Влас“ Станимир Стоянов и вратаря на отбора Наско Кабаков, екс-президентът на „Ястреб“ /Кошарица/ Иван Роев, легендата на „Равда“ Станимир Динев, бяха само част от имената, които решиха да уважат с присъствието си дерби срещата.

Резултати от останалите срещи от 7-ми кръг в "Б" Областна група Изток: "Устрем" /Тънково/ - "Долно Езерово" /Бс/ 3:1, "Равнец" - "Свети Влас" 0:2, "Бургас спорт" /Бс/ - "Банево" /Бс/ 10:1, "Ветрен" /Бс/ - "Черноморец" /Нс/ 5:0.

В класирането с 16 т. води "Устрем" /Тънково/, следва "Бургас спорт" /Бс/ - 14 т., "Свети Влас" - 11 т.,  "Черноморец" /Нс/ - 9 т., "Ахелой" -7 т., "Долно Езерово" - 7 т. и др.

Коментарите са на публикуващите ги. Екипът на VHmedia.bg не носи отговорност за тяхното съдържание.