Коктейл от емоции в Зайчар, срещата „Бяла река“ - „Липа“ завърши по тъмно

Срещата от 11-ти кръг на „А“ Областна група между „Бяла река“ /Зайчар/ и „Липа“ /Череша/ (2:1) ще се помни дълго време.

Дербито на община Руен закъсня с 40 минути, след като съдийската бригада се появи на терена в 15:10 ч., вместо в 14:30 ч., а срещата се игра почти до здрач, още повече, че второто полувреме бе с няколко прекъсвания заради образувало се напрежение на терена и край него.

Разбира се, всичко приключи нормално, а емоциите останаха на стадион „Старите гробища“, където за първи път този век двата отбора се срещнаха на ниво четвърта дивизия.

За падналите едва 3 гола трябва да бъдат отличени вратарите на двата отбора, които направиха всичко по силите си, за да не допуснат голове, а намесите им бяха наистина майсторски.

Резултатът бе открит от Халил Халил, който засече пред голлинията подаване отдясно на Синан Кьоров в 35-та минута за 1:0.

9 минути по-късно Джемал Джемал удари греда за „Липа“.

Втората част предложи огромна доза адреналин и горещи страсти, достойни за индийски сериал – с драматични събития и непредсказуеми ситуации.

В 60-та минута съдията Вангелов свири дузпа, която стражът на „Липа“ Метин Селим спаси. Изстрелът на Мехмедали Мехмедали бе отразен от вратаря, а след това топката попадна в Халил Халил, който стреля, но Метин Селим отново бе на мястото си.

В 71-ва минута Иляз Илязов центрира от фаул към Исмаил Мурадов, който с глава изравни резултата – 1:1.

Юмер Юмер донесе победата в полза на „Бяла река“ в 78-ма минута, когато бе най-точен в пеналта на „Липа“ след късо подаване на Али Мустафа, дошло при центриране от фаул на резервата Иван Чавдаров.

По традиция на мача бяха забелязани стотици присъстващи от най-различни точки на Бургаска област, които посрещнаха с освирквания и дюдюкания съдийската бригада, която закъсня за мача.

И този път край игрището бяха разположени множество скари, край които футболи привърженици съвместяваха полезното с приятното – присъствие на дерби и парти пикник.

В следващите си двубои „Бяла река“ /Зайчар/ ще гостува на „Звезденбург“ /Бс/, а „Липа“ /Череша/ ще бъде домакин на „Русокастро“. Срещите са от програмата с отложените мачове от 8-ми кръг на „А“ Областна група, които трябва да се проведат идния уикенд.